Jarní karbanátky s libečkem a sedmikráskami

Děkuji Mileně Staňkové za příspěvek do našeho jarního bylinkového receptáře. Sedmikrásky i libeček miluji – takže to jistě bude „mňamka“. Vyzkoušejte, ochutnejte! A napište, jaké rostlinky využíváte v kuchyni vy?

Jarní karbanátky s libečkem a sedmikráskami

Mám dva syny, nyní už mají své rodiny, ale v dobách jejich dospívání 🙂 jsem objevila tajemství karbanátek – levného, chutného a rychlého jídla, které jsme si celá rodina zamilovali, postupně inovovali a přidávali nové a nové ingredience…

Karbanátky mají vždy svůj „základ“, do kterého přidávám – podle ročního období – všechny možné (i nemožné) bylinky a zeleninu. Dnes se s vámi podělím o recept k dnešní večeři (v tuto chvíli snězené 🙂 ).

Míla

Jako „základ“ karbanátků jsem zvolila:

– 1 česnekové tofu nastrouhané nahrubo;

– 3 polévkové lžíce mletých vloček zvlhčených mlékem (soj. mlékem nebo vodou);

– 2 vejce (lze nahradit nastrouhaným sýrem anebo vločky uvařit, aby karbanátky „pojily“ dohromady);

– vegeta bez glutamanu;

– jarní cibulka.

 Míla

Do tohoto základu jsem přidala 3 hrsti bylinek – volím vždy jednu aromatickou a jednu bez aromatu, aby se chutě nepřebíjely. Dnes to byl nasekaný libeček a sedmikrásky, které nemusíme ani krájet, krásně nám hmotu „nadýchají“.

Míla

Po zamíchání těstíčka si připravíme pánev s trochou dobrého oleje, na kterou pomocí lžíce tvarujeme menší karbanátky a opatrně smažíme dozlatova.

Míla

Karbanátky klademe na ubrousek, aby odsál přebytečný tuk, a podáváme s bramborem a zeleninou nebo také samotné se zeleninovým salátem nebo pečivem.

Tip pro pobavení – manželovi velice chutnaly, ale „dal“ si k nim feferonku :-).

DOBROU CHUŤ!!!

Míla

Příjemné povídání o těchto dvou bylinkách najdete zde:

http://www.ireceptar.cz/specialy/lecive-rostliny/sedmikraska-pro-zdravi-i-krasu/

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/libecek-na-zahradce-a-v-kuchyni-pestovani-tradicni-i-neobvykle-vyuziti/

Milena Staňková

2. června 2015

82 thoughts on “Jarní karbanátky s libečkem a sedmikráskami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


5 × = dvacet pět