Při procházkách letní přírodou mě zaujala bylinka dobromysl. Je moc krásná vzhledově i svou vůní, a také těmi, co přišli na hostinu: včelkami, čmeláky, motýli a další hmyzí drobotinou.
Také mě zaujal její název. Její použití je široké: koření, léčivá rostlinka…, ale proč se jmenuje dobromysl? Jestli to není třeba tím, že když se člověk dobře nají, tak má také takovou náladu. Ale ne vždycky to pomáhá. Možná, víte co by pomohlo na tu dobrou mysl, když ta dobromysl nepomůže?
Dnes jsem byl na borůvkách, abych mohl něco připravit do letních inspirací, a tak mně přišel na mysl takový příběh z bible: Pavel plul lodí a přišla velká bouřka. Všichni se strachovali o svůj život, jen on, klidný, měl ujištění od Boha, že se jim nic nestane. Řekl jim, že mají být dobré mysli (Skutky 27 kap.). Tak si říkám jestli i my máme takové ujištění, když prožíváme v životě těžkosti. Mám moc rád, co říkal Pán Ježíš svým posluchačům v kázání na hoře, které je v Matoušově evangeliu, kdy je ujišťoval o tom, že se nemají strachovat, že se Bůh o ně postará.
Přeji vám pěkné letní dny a také abyste byli dobré mysli.
Radek Kamler
Zdravím vás srdečně a dovoluji si přidat komentář nejen k zamyšlení o dobromysli, ale i k celému hanušovickému blogu. České pojmenování dobromysl napovídá, že jídlo kořeněné dobromyslí přináší dobrou náladu a rozveseluje mysl. Podobně smýšlí i Řekové, jejich origanum znamená v překladu „potěšení z hor“. Podobně se může nazvat i váš blog, protože je opravdu potěšením zavítat na vaše stránky.
Zdraví
L.Janoštíková
Děkujeme, Liduško!
룰렛 온라인 룰렛을 이용하면 미국, 유럽, 프랑스 룰렛과 같은 인기있는 테이블 게임의 다양한 변형을 플레이할 수 있습니다.