ADRA – O lektorce rozvojového vzdělávání

Jmenuji se Bronislava Hyvnarová a narodila jsem se v roce 1964. Ráda poznávám různé kultury a způsob života různých národů. Ráda pozoruji život dětí, jejich výchovu a vzdělávání. Také miluji přírodu a zajímá mě využití rostlin: léčivých bylin, ovoce, zeleniny, koření.

Studovala jsem na Gymnáziu v Opavě a v roce 1986 jsem ukončila Pedagogickou fakultu v Ostravě, kde jsem o dva roky později získala titul PaedDr. Mým oborem je učitelství na 1. stupni ZŠ se specializací na výtvarnou výchovu. Později jsem dálkově studovala Teologický seminář CASD v Sázavě. Pastoračně sociální studium jsem ukončila jako DiS, teologickou větev jako  B.Th a B.A.

Ve školství jsem pracovala až do roku 2008, kdy jsem od 1. 8. nastoupila jako biblická pracovnice v Církvi adventistů sedmého dne.

V humanitární organizaci ADRA pracuji jako dobrovolník už více než 15 let. Několik let jsem vedla místní skupinu v Opavě, kde jsme kromě sbírek připravovali především rozvojové vzdělávání pro děti 1. stupni základních škol a mateřských škol, ale i starších žáků, studentů a dospělých. Toto vzdělávání zahrnovalo:

– pravidelné cestopisy k poznávání různých kultur (jednou za měsíc);

– tematické výstavy fotografií (minimálně 1x ročně);

– projektové dny pro školy a školky v Opavě na Horním náměstí a v parku Na Rybníčku (3 – 4 x ročně);

– výtvarné soutěže pro děti „Spolu na jedné planetě“ (11 ročníků, každý rok se do soutěže zapojilo několik set účastníků).

S týmem lektorů jsme také připravovali besedy, zážitková dopoledne a projektové dny pro děti ZŠ a MŠ. Při přípravě jsme spolupracovali především se studenty Slezské univerzity a Mendelova gymnázia.

Ráda představuji dětem ve školách a školkách to, co jsem poznala na svých cestách. Mě osobně pobyty v zahraničí hodně obohatily a rozšířily mi obzor. Dětem tak mohu přiblížit život v jiných kulturách a těší mě, když potom více přemýšlejí i o svém vlastním životě a o tom, jak jej chtějí prožívat.

Obrázek1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopie - IMG_6251karta vymazaná pozor jen jednou 084karta vymazaná pozor jen jednou 090Kopie - IMG_8838

00_Team_17

6 thoughts on “ADRA – O lektorce rozvojového vzdělávání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


× devět = 54