ADRA a Pio Squad

Možná znáte Pio Squad, možná ne. Ráda vám je představím: Je to jihlavská hip-hopová skupina. Vydala 3 alba, několik singlů a EP desek a za album Punk Is Dead získali v roce 2006 cenu Anděl. A proč vám o této skupině píšeme právě v rubrice humanitární organizace ADRA? Protože se s adračkou Jaruškou vydala celá skupina do Čalantiky, chudinského slumu na okraji Dháky – hlavního města Bangladéše. Proč? S touhou poznat blíže život ve slumu, setkat se s lidmi, navštívit školy, pomoci bangladéšským dětem k lepšímu životu. Svým fanouškům přivezli z Bangladéše nový videoklip. Podívejte se:

https://www.youtube.com/watch?v=LEUpFEPK6dw

Podívejte se na stránky humanitární organizace ADRA, kde je zveřejněný klip i možnost, jak se člověk může osobně do celého dění zapojit:

http://www.calantika.cz/piosquad

A víte, co mě na celém klipu nejvíce dojalo? Totéž co při mých cestách po Africe: Lidé na videu nenaříkají nad svým osudem, pouze konstatují, jaká je situace a navzdory svým problémům usilují o to, aby mohli prožít plný život. Tohle video, přestože je z místa vzdáleného tisíce kilometrů, může k lepšímu životu inspirovat i nás v boji s našimi problémy v životě.

Skupina Pio Squad nejenom přibližuje českým mladým lidem ve svém videoklipu a na koncertech situaci v chudinských čtvrtích, potřebu vzdělání pro bangladéšské děti a jejich rodiny, chce se také sdílet o svých zážitcích s lidmi na opačné straně zeměkoule a vyzývá mladé lidi k podpoře vzdělávání dětí a humanitární práce v tomto slumu prostřednictvím humanitární organizace ADRA.

Z poslední šňůry koncertů věnovali pro školy v Čalantice 135 000 Kč. Díky!

Další články, rozhovory:

22 thoughts on “ADRA a Pio Squad

  1. but all things being what they are, the van driver got the ticket, and most likely right there, nails him(or her) at fault. just some thoughts buddyd157, Jun 3, 2019. buddyd157, Jun 3, 2019 #6 + Quote Reply. TROOPER to TRUCKER, tnpete, tinytim and 2 othe
    Flaky nails causes

  2. At her one year appointment, the pediatrician thought Auri might need physical therapy. But, since she had been developing normally, the doctor had no concerns. About six weeks later, it was clear that Auri needed something more. We called the pediatrician, and she referred us to Duke neurology, who said we should take Auri immediately to the
    neuro physiotherapy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


7 × pět =