Radostné Velikonoce?

Dnes byly cesty plné aut. Nákupy, nákupy a ještě nákupy. Co Vám osobně ještě chybí pro to, abyste připravili doma krásné Velikonoce?

Letos bude více volna, které můžeme s rodinou strávit. V kalendáři nám totiž přibyl jeden nový svátek. Je to den, kdy si křesťané připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tenhle svátek mají ve čtyřiceti zemích světa a v naší vlasti není také novinkou. Byl tady po mnoho let a zrušili ho až v padesátých letech minulého století.

Na Velký pátek se vzpomíná ukřižování Ježíše Krista. Blízkost utrpení a smrti přivádí lidi k uvažování nad smyslem vlastního života. Velikonoční poselství je ještě něco víc. Je to poselství o naději. Ježíš totiž v hrobě nezůstal.

Pokud navštívíte Jeruzalém, můžete vidět dokonce dvě místa, o kterých se tvrdí, že tam byl Ježíš pochován – ale oba tyto hroby jsou prázdné. Když člověk uvěří biblické zprávě o vzkříšení, může se radovat nad tím, že Ježíš, který přemohl smrt, přináší život. A o tom vlastně Velikonoce jsou.

Přejeme Vám nádherné svátky plné radosti!

PS: Pokud se budete i s dětmi chtít podívat na film, který byl natočený podle Bible, Lukášova evangelia, klikněte na tento odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ZyM2lbgy-Ss (Jenom vás chci ještě upozornit, že poslední události z Ježíšova života nejsou sice natočené tak realisticky jako v jiných filmech, přesto jsou hodně emotivní.)

Kopie - IMG_4184

4 thoughts on “Radostné Velikonoce?

  1. Pingback: tradersgalleria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


× 1 = osm