Pozvání na večerní pozorování zimní oblohy – Orion

Pokud vám nevadí mráz, zveme vás na večerní procházku.

V zimě se brzy stmívá a ve vzduchu není tolik vlhkosti, tak se vám večer může naskytnout nádherný pohled na hvězdné nebe, na kterém člověka upoutá souhvězdí Orion.

Orion najdeme na jižním obzoru a je to jedno z nejbohatších souhvězdí na jasné hvězdy. Je jich tam 8. Orion je nejlépe pozorovatelný v prosinci a lednu. Naopak v květnu, červnu a červenci ho na obloze vůbec nehledejte.

Souhvězdí má představovat mytologického lovce Oriona. Někomu ale může připomínat přesýpací hodiny, jinému zase třeba motýla. Asi uprostřed je řada 3 hvězd. To je Orionův pás. A když se podíváte kousek níže k obzoru, vidíte tam výrazný mlhavý objekt. To je mlhovina M42, o které se dá říct, že je takovou „vesmírnou porodnicí“, protože v ní z prachu a plynů vznikají nové hvězdy. Pouhým okem vypadá tahle mlhovina jen jako rozmazaná hvězda. Dalekohledem lze vidět její kontury a na internetu si můžete najít nádherné barevné snímky z dalekohledu na oběžné dráze.

Až budete večer venku, zvedněte oči ke hvězdám. Opravdu by mě zajímalo, co vás napadá při pohledu na noční oblohu…

orion

Podkladem pro text se staly články na Wikipedie, Caduceus a Průvodce hvězdnou oblohou. Obrázek vytvořil Radek Kamler podle mapy hvězdné oblohy.

31 thoughts on “Pozvání na večerní pozorování zimní oblohy – Orion

 1. SMS notifications are currently available for cellular numbers registered in Afghanistan, Argentina, Australia, Austria, Belgium, Bolivia, Brazil, Canada, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Denmark, Dominican Republic, El Salvador, Finland, France, Germany, Guatemala, Honduras, Hong Kong, Hungary, Iceland, India, Indonesia, Ireland, Israel, Italy, Japan, Kazakhstan, Kenya, Luxembourg, Malaysia, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Oman, Pakistan, Panama, Paraguay, Philippines, Poland, Qatar, Russia, Rwanda, Saudi Arabia, Singapore, South Africa, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, Trinidad and Tobago, United Arab Emirates, United Kingdom, United States of America, Uruguay, Venezuela, and Vietnam. Research has shown that women are more likely than men to use emoticons in text messages. https://blogforum.kasipkor.kz/en/community/profile/barney651328067/ Remember that these domains only work for text messages. If you want to send pictures, video, or audio, you’ll need to skip the SMS address and use the MMS (multimedia messaging service) address instead. You can find a list of some common MMS addresses here. You’ll find more SMS addresses on this site, too. If you don’t find your carrier listed there, Email Marketing Software has an even more comprehensive list. It should send almost instantly, although the message will be sent by a different, generic number, such as 101010002 for AT&T. (Because of this, it could be worth including your name in the text message to avoid any confusion for the recipient.)This method will work on nearly any device, including older ‘non-smart’ feature phones. (As long as you have the correct email code.) T-Mobile offers all of its customers two ways to send SMS text messages from your computer to a T-Mobile subscriber. If the person is a T-Mobile customer and has a My T-Mobile account, they can access the online messaging tool to send messages to other T-Mobile customers, however, T-Mobile also forwards privately formatted emails sent to a cell number T-Mobile to an SMS text message and delivered directly to the customer’s phone.

 2. Pingback: Netflix bez VPN

 3. Pingback: DPTPtNqS

 4. Pingback: qQ8KZZE6

 5. Pingback: D6tuzANh

 6. Pingback: SHKALA TONOV

 7. Pingback: Øêàëà òîíîâ

 8. Pingback: Link

 9. Pingback: site

 10. Pingback: stats

 11. Pingback: video

 12. Pingback: liusia-8-seriiaonlain

 13. Pingback: smotret-polnyj-film-smotret-v-khoroshem-kachestve

 14. Pingback: cleantalkorg2.ru

 15. Pingback: filmgoda.ru

 16. Pingback: rodnoe-kino-ru

 17. Pingback: sY5am

 18. Pingback: Dom drakona

 19. Pingback: JGXldbkj

 20. Pingback: aOuSjapt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


pět + 1 =