Bělinka

Milí čtenáři, ráda se s vámi podělím o mail, který jsem včera dostala:

Ahoj, Broni,

zdravím tě z našeho překrásného domova. Samozřejmě to byl „dedlajn“, který nás donutil naskenovat obrázky naší Esterky a stáhnout fotky z foťáku do počítače. Naše koťátko Bělinka (ach ano, opět se ti bude zdát o kočkách) se 3x ztratilo a 3x zase našlo. Pokaždé na jiném konci vesnice. Je úžasné, jak Bůh řídí nejen naše kroky, ale i ty zvířecí.
Takže první fotka zachycuje naši Bělu, kterak nám domů přivedla svůj první úlovek. Ta užovka obojková nebyla jediná, která zahynula pod jejími drápy, ale může se „těšit“ z prvenství. Taky jsme našli v misce na žrádlo malého rejska, ale toho vyfoceného nemáme. A já jsem poprvé v životě držela v ruce hada. Měl přes 80 cm!

Další zvířátko, které celkem pravidelně vídáme na naší zahradě, je srna. Onehda tu byly tři. Dokonce nám jednou nějaká „mamina“ přivedla ukázat svého kolouška. To jsme však nezachytili. Někdy je lepší jenom koukat z okna, protože ty nádherné okamžiky jsou velmi prchavé.

Hned první den prázdnin u nás byla senoseč a za zahradu se nám slétlo hejno asi 30 čápů. Byla to úžasná podívaná, jaká se hned tak nevidí. Nám se ale do foťáku celé hejno nevešlo, tak alespoň dva z nich nám chvíli zapózovali.

No a na závěr ti posílám obrázky naší Esinky: jelena – krále lesa, krávy a pejska a sovu. http://hanusovice.casd.cz/?p=2648

Tak ať se líbí. 🙂

Radana

Uzovka_Bela

Srna2_cr

 Senosec

One thought on “Bělinka

  1. Tak dneska jsem měla tu čest osobně vidět, jaké má Bělinka nápady: Donesla si živého rejska do misky s mlékem…. Bělinko, Bělinko, rejsek je zvíře užitečné a chráněné….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


dva − 1 =