Máme kozičky v Bangladéši

Máme kozičky v Bangladéši, zemi vzdálené mnoho tisíc kilometrů. „Proč zrovna tam?“, ptáte se. Proč? To je jednoduché: Aby se tam lidem žilo lépe.

Možná si vzpomínáte, že v minulém roce jsme dávali na sportovních akcích, které se konaly ve Štědrákově Lhotě, jako poděkování za dobrovolný příspěvek originální turistickou známku s kozičkou. A právě za tyto příspěvky měly být pořízeny tři kozičky v Bangladéši, které budou humanitární organizací ADRA věnovány rodinám, které to potřebují. http://hanusovice.casd.cz/?p=475

Říkáte si, že je to pomoc velká jako kapka v moři? Ano, máte pravdu, ale moře se právě z takových kapek skládá. Bez nich by moře mořem ani nebylo….

Žel koruna klesla a zároveň i kozičky podražily a tak mohly být pořízeny jenom dvě…. ALE: Vypadá to, že dvou koziček už jsou nyní čtyři. Podívejte se na dopis a fotky, které jsme z humanitární organizace ADRA dostali:

Dobrý den, paní Hyvnarová,

srdečně Vás zdravím. Velmi se omlouvám, že Vám píši až dnes, ale teprve nedávno jsme obdrželi více informací o rodině Moniky. Moničina maminka žije ve vesnici Mongla, která se nalézá v oblasti Dinajpur, v západní části Bangladéše. Rodina má 5 členů – kromě maminky jsou to Monika, Asonta, Renuka a Shushanto. Matka pracuje na poli, aby uživila rodinu. Když zrovna nemá práci, plete košíky a prodává je na trhu. Jedna z koz, kterou Moničina rodina díky Vám dostala, porodila kůzle a druhá je březí. V příloze naleznete fotky maminky s kozami a kůzletem.

Velmi Vám děkujeme za Vaši podporu a trpělivost.

Přeji Vám krásné dny,

Šárka Hejnáková, koordinátorka programu BanglaKids, ADRA ČR, www.banglakids.cz

A tak děkujeme i vám všem, kteří na kozičky přispěli.

Moničina maminka s kozami a kůzletem (1) (1) Kozy s kůzletem (1)

12 thoughts on “Máme kozičky v Bangladéši

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


tři + 4 =