Pochod pro kozu

V neděli 18. května 2014 pořádal Radek Kamler ve Štědrákově Lhotě lesní běh s názvem Štědrákovský půlmaraton. Jako doprovodnou akci pro rodinné příslušníky běžců a další zájemce připravil turistický pochod nádhernou krajinou Kralického Sněžníku s trasami 5, 12 a 15 km. Kromě organizátorů akce se do přípravy zapojili i členové naší skupinky a další přátelé. Počasí tentokrát nepřálo, lilo jako z konve. Přesto se akce zúčastnilo poměrně hodně běžců a také několik odvážných turistů. Radek vyrobil turistické známky, které mohli účastníci akce i obyvatelé Štědrákovy Lhoty získat za dobrovolný příspěvek 30 Kč.Touto částkou přispěli zájemci na zakoupení koz do chudých bangladéšských.

Účastníkům jsme také nabídli propagační materiály humanitární organizace ADRA a děti i dospělí se mohli zúčastnit doprovodného ADRA programu.

Tím to všechno ale ještě neskončilo. Na druhou červnovou středu (11. 6. 2014) odpoledne připravil Radek další závod, tentokráte v rámci Chlapáckých běhů. Sešlo se 50 závodníků různých věkových kategorií. Tentokráte  bylo počasí mnohem lepší a přišlo hodně rodin s dětmi. Proto mohl být náš doprovodný program bohatě využitý. Opět si mohli účastníci odnést turistické známky za dobrovolný příspěvek 30 Kč a celkově se při obou závodech sesbíralo 2700 Kč, což je částka na zakoupení 3 koziček.

Všem dárcům děkujeme a do galerie vkládáme i některé z fotografií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


− 2 = pět